SZKOLENIA Z ZAKRESU KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego, który mieści się w siedzibie firmy CLIMA TEAM, gdzie szkolimy wszystkich chętnych z zakresu klimatyzacji samochodowej. Profesjonalne szkolenia z klimatyzacji samochodowej odbywają się zarówno w formie zajęć teoretycznych, jak i zajęć praktycznych, na które szczególnie kładziemy duży nacisk.

UWAGA! Prowadzimy szkolenia i wydajemy Zaświadczenia o Odbytym Szkoleniu w "zakresie odzysku substancji kontrolowanych oraz fluorowanych gazów cieplarnianych z systemów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych". Posiadamy uprawnienia do prowadzenia szkoleń oraz wydawania zaświadczeń o odbytym szkoleniu zgodnie z ustawą o F-Gazach z dnia 15 maja 2015 roku.
Firma CLIMA TEAM uzyskała wpis do rejestru jednostek wydających zaświadczenia o odbytym szkoleniu o numerze FGAZ-Z/27/0008/16

NOWOŚĆ! Posiadamy aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych wydany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00191/2019. Prowadzone przez nas szkolenia dla osób poszukujących pracy są formą aktywizacji zawodowej finansowaną przez Urzędy Pracy.

Prowadzone przez nas szkolenia, dzięki naszej ogromnej wiedzy, doświadczeniu i profesjonalizmie cieszą się dużym zainteresowaniem, uznaniem i renomą. Forma szkoleń z zakresu klimatyzacji samochodowej zawsze dostosowana jest do aktualnych potrzeb osób szkolących się a rozbudowany system modułowy szkoleń pozwala wybrać i przeszkolić w wybranym zakresie materiału, który najbardziej interesuje szkolących.

Dzięki naszym szkoleniom zdobędziesz potrzebną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz odpowiednie doświadczenie, które pomoże Ci w poszerzeniu usług związanych z klimatyzacją samochodową a dzięki temu zdobycie nowych klientów oraz ich uznania.
 

Szkolimy z następujących modułów związanych z klimatyzacją samochodową:

 

 
Bezpieczeństwo pracy przy obsłudze współczesnych układów klimatyzacji samochodowej (zastosowanie również nowego czynnika chłodniczego R1234yf w pojazdach)
 
F-Gazy i ich wpływ na środowisko naturalne oraz praktyczne i prawne aspekty ich stosowania oraz odzysk celem ograniczenia emisji
 
Zasada działania układów klimatyzacji samochodowej (zapoznanie się z obiegiem czynnika chłodniczego w układzie klimatyzacji)
 
Poprawna diagnostyka układów klimatyzacji za pomocą stacji do klimatyzacji (odzysk i dozowanie czynnika chłodniczego, oleju i barwnika UV)
 
Praktyczne zapoznanie się z urządzeniami, narzędziami, częściami zamiennymi i materiałami eksploatacyjnymi stosowanymi w klimatyzacji samochodowej
 
Praktyczna pomoc w wyposażeniu serwisów klimatyzacji samochodowej w niezbędne urządzenia, narzędzia, części zamienne, materiały eksploatacyjne oraz ich dostawa i przeszkolenie z obsługi
 
Budowa i elementy składowe układów klimatyzacji (praktyczne poznanie elementów i ich rola w układzie klimatyzacji samochodowej)           
 
Praktyczna nauka diagnozowania i rozpoznawania usterek w układach klimatyzacji samochodowej oraz ich usuwanie i naprawianie (zajęcia przy pojeździe w warsztacie)
 
Skuteczna kontrola szczelności w układach klimatyzacji samochodowej praktyczna nauka poprawnego przeprowadzenia próby nadciśnieniowej (azotowej) oraz wykorzystanie innych skutecznych narzędzi do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego
 
 
Regeneracja – naprawa kompresorów klimatyzacji samochodowej (praktyczna nauka naprawy i regeneracji w warunkach warsztatowych)
 
Regeneracja – naprawa przewodów klimatyzacji samochodowej (praktyczna nauka lutowania oraz „zaciskania” w warunkach warsztatowych)
 
Płukanie układów klimatyzacji (praktyczne zajęcia warsztatowe)

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych szkoleń!